MOTOMI Magazyn zdaje relację z targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie

MOTOMI Magazyn zdaje relację z targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie

Opublikowany

Już we wtorek 12-go września zamieścimy relację z Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie prezentując nowości, trendy i… ciekawostki.

Salony Samochodowe, które są wyznacznikami trendów w motoryzacji, samochodowej mody i wskazaniem drogi jaką może podążać motoryzacja, przyciągają setki tysięcy oglądających. Wśród liczących się imprez są Genewa odbywająca się zawsze na początku marca, oraz naprzemiennie jesienią Paryż i Frankfurt.

W tym roku Jesienną Stolicą Samochodowej Mody będzie Frankfurt, gdzie w dniach 14-23 września (czwartek – sobota) będzie można oglądać nowości i innowacje w motoryzacji. Ceny biletów to 45 Euro w dniach 14-15 (dodatkowo można uczestniczyć w imprezie New Mobility World), 14 Euro w weekend i 12 Euro w dzień powszedni. Bilet ulgowy to 7,5 Euro.

Zapewne wielu z Państwa zauważy pewną nieścisłość, że salon zaczyna się w czwartek 14-go, a my deklarujemy relację już we wtorek 12-go, ale wynika to faktu Dni Prasowych/Dla Profesjonalistów, które są stosowane podczas każdego Salonu Samochodowego. Ich konieczność zastosowanie wynika z kilku aspektów:

1. Po pierwsze, w przeddzień imprezy przyjeżdżają szefowie firm, podczas licznych konferencji prezentują wizje rozwoju swego koncernu, oraz uczestniczą w wielu rozmowach i wywiadach

2. Po drugie, jak wspomniano tysiące odwiedzających salon to także tysiące oglądających modele, wielu stojących w kolejce do „zajęcia miejsca za kierownicą” i wielu chętnych aby uwiecznić się na tle „fantastycznych aut”. Tym samym relacja filmowa, czy zdjęciowa byłaby niemożliwa

3. Po trzecie, drugi Dzień Prasowy (Dzień dla Profesjonalistów) jest często dniem spotkań dilerów i ważnych klientów zapraszanych przez firmę, którzy też potrzebują mniejszego ruchu na stoisku. 

A czego można się spodziewać we Frankfurcie?

IAA_Pkw_2017_Gelaendeplan-001.jpg
Jak na każdej imprezie targowej będą oczywiście nowości handlowe, które w najbliższych miesiącach trafią do salonów dilerskich. Wśród nich możemy oczekiwać na nowe Audi A8, nowego Mercedesa klasy S, nowego VW Polo i VW T-Rock, premiery Opla Grandland i Insignii GSI, nowego Subaru Impreza, Toyoty Land Criuser, BMW M5, a także wielu, wielu innych.

Ponieważ hasłem salonu jest „Zukunf Erleben” co możemy przetłumaczyć jako przeżycie przyszłości, jest więcej niż pewne, że we Frankfurcie wielu producentów zdecyduje się na uchylenie rąbka tajemnicy odnośnie prac w laboratoriach firmy i w halach będzie można „przeżyć chwile z technologią, która zapanuje za kilkanaście lat (a może wcześniej?) na drogach”.

Aby w pełni przekazać wszystkie najważniejsze nowości ekipa MOTOMI Magazyn będzie dysponować kamerą, fotografem, reporterami przekazującym informacje i… specjalną przepustką uprawniającą do przeprowadzenia wywiadów z osobami kształtującymi motoryzację w Polsce.

Zatem… zaczynamy we wtorek.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Genewa Motor Show – MOTOMI Magazyn zdaje relację z najważniejszej imprezy motoryzacyjnej w Europie

temu

W świecie motoryzacyjnym Europy najbardziej liczą się trzy salony samochodowe: organizowane jesienią naprzemiennie co dwa lata – Paryż i Frankfurt, oraz – odbywająca się zawsze na początku marca – Genewa. To jednak Genewa jest najwspanialsza…
Motoryzacyjne emocje na MOTOMI Prolog Chojnice

temu

Za nami weekend pełen motoryzacyjnych wrażeń. Ścisłe centrum Chojnic w sobotni wieczór zamieniło się w tor wyścigowy, na którym rywalizowali zawodowi kierowcy jak i amatorzy sportów motorowych z całej Polski. Wszystko za sprawą odbywającego się 9 września MOTOMI Prolog Chojnice, będącego częścią IV Rajdu Chojnickiego.
MOTOMI Prolog Chojnice, czyli rajd w ścisłym centrum miasta

temu

Już 9 września Chojnice na kilka godzin staną się mekką motoryzacji. Ulice w ścisłym centrum miasta zostaną zamknięte po to, aby o 19:00 z piskiem opon wystartowała pierwsza załoga IV Rajdu Chojnickiego – MOTOMI Prolog Chojnice.
MOTOMI Magazyn zestawia najnowszego Lexusa LC z Mustangiem

temu

W ramach magazynu MOTOMI przetestowaliśmy kilkadziesiąt najciekawszych na rynku samochodów. Wiele do sprawdzenia przed nami, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z załączonym materiałem video. Zestawiamy dwa charakterystyczne modele - najnowszego Lexusa LC oraz Forda Mustanga. 

Motoryzacyjne emocje na MOTOMI Prolog Chojnice

Za nami weekend pełen motoryzacyjnych wrażeń. Ścisłe centrum Chojnic w sobotni wieczór zamieniło się w tor wyścigowy, na którym rywalizowali zawodowi kierowcy jak i amatorzy sportów motorowych z całej Polski. Wszystko za sprawą odbywającego się 9 września MOTOMI Prolog Chojnice, będącego częścią IV Rajdu Chojnickiego.