MOTOMI Prolog Chojnice, czyli rajd w ścisłym centrum miasta

MOTOMI Prolog Chojnice, czyli rajd w ścisłym centrum miasta

Opublikowany

Już 9 września Chojnice na kilka godzin staną się mekką motoryzacji. Ulice w ścisłym centrum miasta zostaną zamknięte po to, aby o 19:00 z piskiem opon wystartowała pierwsza załoga IV Rajdu Chojnickiego – MOTOMI Prolog Chojnice.

MOTOMI Prolog Chojnice to 1500 metrów odcinka specjalnego na najwęższych uliczkach Starego Miasta w Chojnicach, gdzie samochody ścigają się po zmroku, w świetle reflektorów i aplauzie tłumu kibiców. Impreza odbędzie się już po raz czwarty w ramach dwudniowej rundy Rallyland Cup organizowanej przez chojnicki Automobilklub Rallyland. Tym razem będzie połączona z Rajdem Okręgowym i będzie to jednocześnie runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza i Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.

Zawodnicy MOTOMI Prolog Choinice wystartują z Placu Emsdetten w kierunku mety zlokalizowanej na Starym Rynku. Cały przebieg trasy będzie można oglądać na żywo ze specjalnie przygotowanych stref kibica – największa z nich będzie zlokalizowana na ulicy Nowe Miasto, gdzie na telebimie będziemy pokazywać na bieżąco relacje z najciekawszych miejsc odcinka. Na starcie przewidujemy 100 załóg, w tym wielu doświadczonych i szybkich kierowców. Nasz odcinek to taka „Chojnicka Karowa” z beczką do objeżdżania i wąskimi uliczkami o zmiennej nawierzchni, czyli coś co nasi zawodnicy i kibice lubią najbardziej.

Następnego dnia – 10 września – zawodnicy rywalizować będą na lotnisku Pieniężnica oraz odcinku drogowym w gminie Koczała. Tym razem odbędzie się nie tylko Konkursowa Jazda Samochodem (KJS), ale również Rajd Okręgowy (RO), czyli druga liga rajdowa.

Zachęcamy do udziału w tym niepowtarzalnym widowisku!


Prolog Chojnice 2015 - relacja video

Prolog Chojnice 2015 - relacja video

Udostępnij

Powiązane artykuły
Motoryzacyjne emocje na MOTOMI Prolog Chojnice

temu

Za nami weekend pełen motoryzacyjnych wrażeń. Ścisłe centrum Chojnic w sobotni wieczór zamieniło się w tor wyścigowy, na którym rywalizowali zawodowi kierowcy jak i amatorzy sportów motorowych z całej Polski. Wszystko za sprawą odbywającego się 9 września MOTOMI Prolog Chojnice, będącego częścią IV Rajdu Chojnickiego.
MOTOMI Magazyn zdaje relację z targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie

temu

Już we wtorek 12-go września zamieścimy relację z Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie prezentując nowości, trendy i… ciekawostki.
Giełda samochodowa Motomi.pl na II Międzynarodowym Zlocie CABRIO POLAND 2017!

temu

Już w najbliższy weekend – 5 i 6 sierpnia miłośnicy kabrioletów spotkają się w Gnieźnie, by wspólnie celebrować radość oraz doświadczenia płynące z pasji, jaką jest jazda z otwartym dachem i towarzyszący jej wiatr we włosach. Na wydarzeniu obecne będzie również Motomi.pl wraz ze swoją giełdą kabrioletów, w ramach której będzie można zakupić wymarzone Cabrio.
MOTOMI dzieciom - czyli rajd elektrycznych samochodów

temu

Pixel Office, właściciel Motomi.pl, z okazji Dnia Dziecka zorganizował w swym rodzinnym mieście wyścigi zdalnie sterowanych samochodów. Każdy młody kierowca miał okazję pojeździć rajdowymi modelami RC wzorowanymi na prawdziwych rajdówkach ze stajni Subaru, Citroena czy Forda. 

Genewa Motor Show – MOTOMI Magazyn zdaje relację z najważniejszej imprezy motoryzacyjnej w Europie

W świecie motoryzacyjnym Europy najbardziej liczą się trzy salony samochodowe: organizowane jesienią naprzemiennie co dwa lata – Paryż i Frankfurt, oraz – odbywająca się zawsze na początku marca – Genewa. To jednak Genewa jest najwspanialsza…